KPS Tester multifunctional pentru instalatii electrice, KPS MULTICHECK6010
KPS
1 Review
In stoc
Durata de livrare: 1-2 zile lucratoare
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 11149 Ai nevoie de ajutor? 0377 104 333
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (1)
MULTICHECK6010 este un tester multifunctional cuprinzator, meticulos creat pentru a asigura siguranta electrica a instalatiilor conform standardelor DIN VDE 0100 si EN 61557. Designul all-in-one si afisajul color TFT de 3.5 inch simplifica verificarile cu eficienta remarcabila, combinand viteza si fiabilitate in masuratorile esentiale. De la rezistenta buclei de impamantare la testarea izolatiei si evaluarile RCD/FI, pana la monitorizarea tensiunii TRMS, acesta acopera o gama larga de functii cruciale. Cu capacitati rapide de masurare si caracteristici precum testul automat RCD si compatibilitatea cu diverse tipuri de RCD/FI, inclusiv A, AC, B, B+ si F, MULTICHECK6010 este solutia ideala pentru profesionistii ce efectueaza o verificare a sigurantei electrice fara compromisuri.
Prezentare:
Beneficii aparat de masura multifunctional, KPS MULTICHECK6010:
  • Incorporeaza standarde de siguranta ridicate, inclusiv CAT III 600V / CAT IV 300V, garantand un mediu de lucru sigur si protejat
Specificatii tester digital multifunctional, KPS MULTICHECK6010:
Rezistenta de izolatie (RISO): pana la 999 MΩ
Rezistenta de linie (ZLine): pana la 9999Ω
Rezistenta buclei (Zloop): pana la 9999Ω
Rezistenta de impamantare (RE): pana la 9999Ω
Continuitate (RLO): pana la 1999Ω
Tensiune AC: pana la 550 V
Secventa de faza: pana la 550V
Test RCD: Uc: 99.9V / t: 500ms / I (Rampa): A, AC, B, B+, F
Ecran: LCD TFT (480x320)
Comunicare PC: prin USB
Stocarea datelor: Da
Adaptor alimentare: 12 V CC / 1000 mA
Curent de incarcare a bateriei: < 600 mA (reglat intern)
Alimentare: 6 acumulatori 1.2V Ni-Mh
Durata de incarcare: tipic 6h
Functionare: 15 h
Protectie: dubla izolare
Gradul de poluare: 2
Grad de protectie: IP 42
Categoria de siguranta: CAT III 600V / CAT IV 300V
Dimensiuni: 25 x 10,7 x 13,5 cm
Greutate: 1.30 kg
Vezi fisa tehnica AICI
Ce contine cutia?
1x Tester KPS MULTICHECK6010
3x Sonde masurare 1m fiecare
1x Cablu de testare priza Schuko-plug
3x Sonde testare
3x Cleme crocodil
1x Cablu USB
1x Alimentator
1x Geanta
1x Curea de transport
6x Baterii 1.5V AAA